MERENCE

Warsztaty

Oferujemy warsztaty cykliczne dla dzieci i dorosłych, a także otwartą pracownię.

MERENCE - WARSZTATY

Poznaj ofertę warsztatów prowadzonych w Pracowni Merence

W pracowni Merence oferujemy: warsztaty cykliczne dla dzieci i dorosłych,  także otwartą pracownię.

Organizujemy również spotkania dla grup prywatnych i firm;  możemy przygotować urodziny lub wieczór panieński, a także twórcze spotkania integracyjne, dla 6-10 osób. Napisz do Mnie lub zadzwoń, prześlę ofertę. Terminy ustalamy indywidualnie.

Poniżej znajdziesz też ofertę kursów i zajęć dla osób początkujących, a także propozycje na jednorazowe warsztaty.

Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować nowych umiejętności, czy będzie to powrót do dawnej pasji, pracownia Merence ma nadzieję pomóc entuzjastom w każdym wieku znaleźć czas i przestrzeń, aby mogli zaprosić ceramikę do swojego życia.

WARSZTATY CYKLICZNE DLA DZIECI

Zajęcia ceramiczne dla dzieci to nie tylko miłe spędzenie czasu. Praca z gliną pobudza wyobraźnię, rozwija indywidualne zdolności manualne  i zachęca do kreatywnego spędzania czasu. Jednocześnie uczy cierpliwości i samodzielności.

dzieci w pracowni ceramiki

Forma Arteterapii

Obecnie niepodważalna jest rola ceramiki jako jednej z form arteterapii. Arteterapia  wykorzystuje proces twórczy w całej gamie sztuk plastycznych, takich jak malarstwo, grafika, tkanina, rzeźba czy ceramika jako jedną z metod terapeutycznych. Zakłada spontaniczny proces twórczy, który nie wymaga doświadczenia ani umiejętności, oraz nie podlega ocenie. 

Dla kogo?

Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat, starsi spokojnie mogą uczęszczać z dorosłymi, zajęcia trwają 1,5 godziny i odbywają się raz w tygodniu.

Koszt wynosi 80 zł/warsztaty w cyklu miesięcznym.

Spotykamy się w czwartki w godzinach 15.00 – 16.30, zapisy telefonicznie lub przez maila, dołączyć można w każdej chwili.

OTWARTA PRACOWNIA

Otwarta pracownia

To propozycja dla tych którzy szukają miejsca by oddawać się pasji lepienia z gliny, chcą się rozwijać i dobrze spędzić czas. Pracownia dysponuje materiałami, narzędziami i piecem.

Jak to działa?

Przychodzisz na ile chcesz, masz dostęp do wszystkiego w pracowni, płacisz  za czas który wykorzystasz,
1 godz – 70 zł; 

Kiedy?

Pracownia otwarta działa we wtorki: 12.00 – 17.00 i w piątki 16.00 – 20.00. Zapisy telefonicznie lub przez maila, dołączyć można w każdej chwili, inne terminy do uzgodnienia.


WARSZTATY CYKLICZNE DLA DOROSŁYCH

Warsztaty cykliczne dla Dorosłych

Spotykamy się raz w tygodniu, zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących i zaawansowanych. W trakcie warsztatów staram się pokazywać Wam rożne techniki i materiały,  ale realizujecie własne pomysły.

Kiedy?

Warsztaty odbywają się w godzinach popołudniowych. Spotykamy się we wtorki lub w czwartki w godzinach
17.30 – 19.30

Koszt miesięcznych zajęć to 400 zł/ 8 godzin do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy.

Zapisy telefonicznie lub przez maila, można dołączyć w każdej chwili.

Dla osób które chcą zacząć przygodę z gliną mamy 3 propozycje:

wnętrze pracowni

Mini warsztaty

Są to 2 spotkania podczas których wykonasz własną pracę w dowolnej technice. Na pierwszym spotkaniu lepimy, a po około 2 tygodniach spotykamy się na szkliwienie.

Możesz zakupić je również jako prezent w formie vouvhera podarunkowego. Terminy ustalamy indywidualnie po zakupie.

Zrób prezent sobie lub bliskiej Ci osobie. 

Warsztaty dla początkujących - JAK TO SIĘ ROBI?

Dla tych którzy chcą zacząć przygodę i sprawdzić czy polubią się z gliną mamy idealny wstęp –  warsztaty ceramiczne “Jak to się robi?

Cykl składający się z 4 spotkań, na których poznajemy podstawowe techniki ręcznego lepienia z gliny i dekorowania ceramiki angobami i szkliwami. Potem możesz uczęszczać na warsztaty cykliczne.

Kurs Ceramiki I

Kurs przeznaczony jest dla:

  • osób zupełnie poczatkujących, które nigdy nie miały gliny w ręku, taki kurs pozwoli wam wejść w świat ceramiki z przyjemnością, unikając podstawowych błędów
  • osób które już lepią, ale chcą uporządkować swoją wiedzę, rozwinąć warsztat i wyjaśnić swoje wątpliwości dotyczące technicznej strony ceramiki

Kurs I stopnia to 8 spotkań, po których będziesz wiedział jak dobrać materiały i narzędzia do pracy którą chcesz wykonać. Czym różni się ceramika dekoracyjna od użytkowej. Co zrobić by talerz był prosty a kubek nie przeciekał. Poznasz cały proces powstawania ceramiki, od wyboru i przygotowania właściwej gliny, przez techniki lepienia, ozdabiania i szkliwienia, aż po proces wypalania w piecu. Dokładny zakres kursu znajdziesz w opisie w sklepie.