MERENCE

O mnie

Poznaj historię moją i mojej pracowni.

merence

Cześć,


Mam na imię Agnieszka,

Zapraszam Was do mojej pracowni, w której staram się stworzyć przestrzeń nie tylko dla własnej twórczości, ale również miejsca w którym Wy możecie tworzyć.

Ceramiką zajmuję się od wielu lat,  choć na początku była to zwykła pasja, zresztą jedna z wielu. Moja praca i hobby, spędzanie wolnego czasu, zawsze związane było z , kreacją i tworzeniem nowych rzeczy lub przerabianiem starych.

Gdzieś tam, powoli kiełkowała myśl, aby postawić wszystko na jedna kartę i zająć się na poważnie jakąś dziedziną, która połączy możliwość tworzenia i pracę.

Zdarzyło mi się w tych moich poszukiwaniach trafić na Uniwersytet Ludowy Rzemiosł Artystycznych w Woli Sękowej. Zrobiłam tam dyplom w pracowniach ceramiki, witrażu i tkaniny. Uzyskałam również tytuł czeladnika w zawodzie Ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych. Brałam udział w wielu dodatkowych kursach i szkoleniach ceramicznych, między innymi na Uniwersytecie Kaszubskim i w Akademii w Łucznicy.

W końcu poczułam się gotowa, by pójść drogą, którą sobie wymyśliłam. Pojawiła się potrzeba stworzenia własnego miejsca, pracowni w której będę tworzyć swoją ceramikę.

Jednocześnie chciałabym dzielić się tym miejscem z osobami, które lubią twórczo spędzać czas, a także dzielić się swoją wiedzą i wprowadzać w świat ceramiki początkujących adeptów tego wspaniałego rzemiosła.
 
Uwielbiam ceramikę, za to, że  oferuje nam tak wiele możliwości, jest tak obszerna, że szukanie swojej ścieżki może trwać nawet kilka lat i ulec nagłej zmianie pod wpływem choćby zobaczenia czyjejś pracy, podróży czy inspirującej rozmowy.

Zauważam, że fakt uczenia się i poznawania nowych technik ceramicznych jest sam w sobie niesamowicie ekscytujący. Uwielbiam się wciąż uczyć i od jakiegoś czasu lubię uczyć innych.

MERENCE

Kilka moich prac

Jeśli chcesz zobaczyć więcej moich prac – zapraszam Cię na mojego Instagrama!